XI. Junácký den v Pozlovicích
27.9.2008
Na den Junáku, jak už je zvykem, pořádají Junáci z Pozlovic závody. A tak i letos nám náš milý Oskárek zajistil sobotu plnou zábavy a vzbudil v nás notnou dávku soutěživosti. A my toho jak se patří využili.
V sobotu 4.10. jsem se na 8:00 hod dostavili na naši chatu. Každý oblečen ve slušivém kroji a to proto že jsme měli závodit kolem přehrady plné turistů. Počasí nám v celku přálo, takže se sešel poměrně slušný počet hlídek, které začaly vybíhat zhruba kolem půl 10. Pro tento rok byly vytvořeny tyto hlídky: Skautky 1 v čele s Mamutem a Skautky 2 v čele se mnou( Bárou ).
Jako první stanoviště na nás čekal odhad a to výšky věže kostela a délka předem vymezené trasy. Poté už jsme seběhli po louce k naší velké louži, kde na nás čekali další stanoviště. Kimovka, hod šipkami, uzly atd… no prostě všechny možné i nemožné disciplíny. Všechny jsme zvládli docela obstojně a to dokonce i u morseovky, kterou jsme měli bez jediné chybičky. Oskar se tentokrát vytáhl a azimuty udělal tak originálně, že při nich šlo dokonce o život nebo v lepším případě o zdraví. První azimut byl připevněn ještě normálně na stromě, zato u druhého jsme museli zapojit svoje mozečky. Jelikož cedule, která byla umístěna asi 30m u přehrady, nám ukazovala rovně přes přehradu 250m. Pár z nás navrhovalo přeplavání, ale zas tak teplo nebylo. Nakonec nás napadlo zapojit to kulatá na krku a zaměřili jsme se na strom na druhé straně, na kterém jsme zpozorovali ceduli 2. Azimutu. Takže se nám ulevilo a hned jsme běželi náš objev zaznamenat.
Ještě vyběhnout kopec kolem kostela a závěrečný sprint ( no spíš chůze) do kopce k chatě a měli jsme náš závod za sebou. Při čekání na výsledky jsem si zahráli pár známých her, pár jsme se jich i naučili a rozhodně se dobře pobavili. Výsledky našeho snažení byly znát,jelikož skupinka s členkami Katkou, Alčou, Dandy a Bárou se umístila na druhém místě a druhá skupinka, kterou tvořili Petra, Toňa, Terka a Mamut na pátém.
A po slavnostním vyhlášení jsme se rozutekli domů povykládat všechny zážitky našim milujícím rodičům a zbaštit oběd, který jsme si za naše výsledky rozhodně zasloužili.

Zapsala: Barbora Hájková 1 |
výsledková listina: dívčí / chlapecká