IVANČENA - Lysá hora

25.4.2009

Tak jako minulý rok jsme se rozhodli že si uděláme výlet na Ivančenu a zároveň na Lysou Horu. V pátek na schůzce jsme načerpali veškeré informace a šli si domů nabalit batůžky samýma laskominami jakou jsou řízečky, salámky, čokoládky, buchtičky a další výborné věci které se hezky roztékají. Jelikož jsme brzy ráno odjížděli, šli jsme načerpat síly na zítřejší túru. Ráno nás páni řidiči vyzvedli na předem určených místech a už jsme si to pelášili směrem k Lysé Hoře. Cesta nám trvala přibližně 2 hodiny.
Na parkovišti, pro nás už známého hotelu Bezruč jsme si nazuli pohory, poskytli patřičná opatření před výšlapem jako je svačinka, použití WC, atd., a vydali jsme se na Ivančenu (925 m. n. m.). Cesta vypadala asi takhle: pořád a pořád do kopce. Po úmorném zdolávání jsme dofuněli k mohyle která se tyčila na vrcholu Ivančeny. Naše putování pokračovalo opět do kopce směrem na Lysou Horu(1323 m. n. m.) které je 7km od Ivančeny. To by jsme nebyli ani my pozlovští dementi, abychom neměli 1. vánoce ze zbylého sněhu. Trošku jsme si pohráli, osvěžili se a pokračovali dál, jelikož jsme se blížili k vrcholu. Nejhorší bylo posledních 500m, jelikož nám na sněhu podkluzovaly nohy a my jsme občas spadli, naší řečí….házeli jsme krok co krok držku. Po konečném zdolání jsme poobědvali, usušili propocená trička a odpočívali. Po chvíli jsme zaregistrovali že se kousek od nás chystala svatba. Jelikož jsme se začali nudit, měli jsme o zábavu postaráno, protože tohle pro pozlovské dementy to byla velmi zajímavá věc. Napjatě jsme čekali až svatba začne. Konečně to vypuklo, my jsme jim to lehce zkritizovali a vydali jsme se směrem k parkovišti. Nyní už jsme nešli do kopce, ale už jenom z kopce, což se některým taktéž moc nezamlouvalo.
Cesta ubíhala celkem rychle a my se už blížili k cíli což nás pomalu, ale jistě těšilo. Najednou jsme se ocitli na travnaté sjezdovce, z které jsme už viděli hotel. V místní hospůdce jsme si koupili zmrzlinku, napapali se, provětrali zapařené smradlavé nožky a vydali se na zpáteční cestu k domovům. A tak skončil náš parádně užitý den .

napsala: Alanč

Účastníci výpravy: Oskar, Staňa, Žužu, Colinčátko, Cobra, Kačka, Alanč, Kačka(Verča) + Petr1 |
Junák Pozlovice - Email: junakpozlovice@seznam.cz - 2007     poÄŤĂ­tadlo.abz.cz