Závody JUNÁCKÁ ŠTÍTNÁ

12.6.2010

Už asi tak měsíc před závodem nám Oskar poslal pozvánky a pokyny k závodu, který byl určený pro čtyřčlenné hlídky a konal se v Popově. Na jedné schůzce jsme dali dohromady dvě hlídky. První soutěžní družinu tvořily samé cérky: Alanč, Dáša, Peťa a Klíště a ve druhé jsem byla já (Kačaba), Jirka, Colinčátko a Mára. Jako doprovod s námi jel jenom Marek, protože ostatní vedoucí byli na dalších závodech s vlčaty v Lidečku. Na schůzce den před závodem)jsme si připomněli, kdy a kde se máme sejít a víc jsme to neřešili. Mimochodem sraz jsme si dali v dosti nechutnou dobu 5:10hod. ráno, takže docela masakr vstávání. Ještě večer před závodem mně napadlo, že bych si mohla přečíst pozvánku a instrukce k závodu. Docela mně překvapilo, co všechno nemáme a co si máme vzít a mít s sebou. Chyběly nám sekyrky, reflexní vesty, buzoly, uzlovačky atd. atd. Naštěstí máme nejhodnějšího Oskara, který nám sekyrky a buzoly přivezl. Už bylo tak 22:00. Zbytek jsme nějak posháněli a myslím že docela mrtví jsme padli do postele. Ráno jsme se 5:10 sešli téměř v plném počtu. Téměř. Nedostavila se načas Terka. Zaspala, ale dohnala nás po cestě. Autobusem 5:45 jsme od garáží jeli přímo až do Újezdce. Odtud nám jel pak vlak až přímo do Popova. Při cestě byla dobrá nálada, která byla doprovázena, u nás velmi obvyklým hlasitým smíchem a projevem?. Dorazili jsme do Popova a přišili na místo, kde závod začínal. Závod byl udělaný trochu netradičním způsobem. Byli jsme agenty tajné služby SSSR a měli jsme najít pohřebiště Ana-Bejit. Se zavázanýma očima nás rozvezli na stanoviště, každou hlídku na jedno z deseti (bylo 10 hlídek). Řekli nám heslo, které jsme poslali na centrální číslo a oni nám obratem vždy poslali číslo dalšího stanoviště, které jsme měli zakreslené v mapě a kód, který jsme zapisovali do tabulky. Disciplíny byly docela tradiční:rozdělávání ohně (který jsme nerozdělali) stavba stanu, vyhledávání informací, zdravověda atd. Tajná disciplína byla natočit videoreklamu na skauting. To jsme se taky nějak nedohodli, ale to se naštěstí nebodovalo. Sranda byla, že na přesun mezi stanovišti jsme měli 10 minut a na splnění úkolu 15 minut.. Jmenovali jsme de Fazole a Klíště, Alanč a Matulky byly ,,Márovi blond“. Doběhli jsme skoro všichni na kopec, kde jsme se měli sejít. Vrcholové foto a skoro všechno klaplo jak mělo. SKORO. Samozřejmě pozlovští dementi-ti aby neudělali někdy výjimku. Márovi blond to zapíchly dole u knihovny ve Štítné nad Vláří, tak je z tama dovezli autem. Sešli jsme hromadně dolu do Popova a pořádně se posilnili. Dostali jsme párečky?. Musím podotknout, že celý den bylo nesnesitelné vedro (hlásili až přes 25stupňů), takže po běhání na tom největším slunku jsme byli pěkně spálení a značně unavení.Márovi blond obsadily první místo a my druhé. Problém je ten, e od konce. To nás ale vůbec nemrzelo, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Čekání na vlak jsme si krátili chlazením v potoku. Do Luhačovic jsme dorazili asi v 7:00 hodin.

Zapsala: Kačaba
skaut 260