Jarní úklid klubovny a spaní na chatě

28. 3. – 29. 3. 2014

Dnešní schůzku jsme vyměnily za jarní úklid. Chatu jsme celou vyklidily a šly jsme na dřevo. Potom jsme rozdělaly oheň. Holky, které na chatě nemohly spát, šly domů. Venku nad ohněm se vařil „buřt-guláš“ a v chatě holky připravovaly těsto na palačinky. Pak nám Kačka řekla, že bude noční hra. Rozdělili jsme se na dvě skupinky:

V týmu A byla: Eliška, Lucka, Bětka, Áda, Maruška, Verča, Čako
V týmu B byla: Anetka, Kája, Renča, Dejna, Já (Žanetka), Sandra

Každá skupinka se ještě rozdělila na dvě půlky. Naším úkolem bylo dorozumívat se pomocí vysílaček a plnit zadané úkoly. Každý z týmů měl základnu, kde byla půlka týmu a druhá půlka týmu šla do terénu a musela obejít určitý okruh.

Měli jsme tři úkoly:
1. Najít co nejvíce rozdílů mezi obrázkem, který měla půlka týmu na základně a obrázkem, který našla druhá část našeho týmu v lese.
2. Dopsat do slepé mapy města a řeky, které nám popisovala druhá část týmu. Ti měli mapu ČR s doplněnými některými řekami a městy.
3. Nakreslit rybu podle popisu přes vysílačku.

Chvíli nám trvalo, než jsme se sjednotily a naučily s vysílačkami správně zacházet. Týmová práce není vůbec jednoduchá. Tato noční hra nám zabrala asi hodinu. Zvítězil tým A, ale bylo to velmi těsné. Ve dvanáct hodin odešla Lucka s Elis a my jsme hrály různé hry. Svojí návštěvou nás také poctili Vilda s Jirkou. Sledovali nás tajně celou dobu, co jsme hráli noční hru. Sandra s Kájou smažily palačinky na kamnech. S kluky jsme hrály Černé historky při zapálené svíčce. Pak kluci odešli, a protože jsme pořád ještě nebyly unavené, hrály jsme hru Papírky. Pak jsme šly spát.
Ráno jsme pouklízely klubovnu, sbalily si věci a šly jsme domů.
Zapsala: Žanetka Miklasová

Blog SVÄšTLUĹ EK a VLÄŚAT   Blog SKAUTĹ®  Blog SKAUTEK