Memoriál Jerry Hodného v Napajedlích

6. - 7. 10. 2007

Bylo nebylo…….závody v Napajedlích, když nám to Žužu pověděla, tak jsme jenom mávli rukou, ale když se taky zmínila o tom, že tam bude prča a budeme tam přespávat, tak to byla jiná.

Tak už je den před závodama a my si ještě říkáme podrobnosti. Ráno v 6:45 máme sraz na nádraží a Žužin taťka a Lucčina mamka nás odvezou do Luhačovic, tak a bylo domluveno.

Je ráno 6. 10. 2007 v 6:45 stojíme na nádraží - všichni tedy ne celý junák ale Mamut, Lucka, Evča, Žužu, Klíště, Willík a Čmelda. Každý z nás má na zádech krosnu těžkou jak ….. Dojeli jsme autobusem do Napajedel tam na nás čekala Žužinina kamarádka. Doplazily jsme se k jejich klubovně a tam jsme se ubytovali. Jakmile Mamut zahlédl Čelo (kamaráda ze Svojsíkova závodu) tak se rozzářil jako sluníčko.

Postavily jsme stany (s pomocí Čela) a začali dělat kraviny. V 9:15 se rozvřískala píšťalka vedoucího Napajedel - byl nástup. Na nástupu jsme se dozvěděli trasu, disciplíny atd. Willík, Čmelda a Klíště měli číslo 13 a Mamut, Evča a Lucka měli 18.
Soutěžní disciplíny: kimovka, odhad, první pomoc, panoramatický náčrtek a další. Když jsme doběhli, tak jsme začali (nečekaně) dělat kraviny a najedli se. Když přišla Žužu seznámila nás s Ontariem a Rudym, sedli jsme si (všichni) na houpačku pro děti od šesti do osmi let a houpali se. Večer se konal roverák. Šli všichni až na Klíště, Mamuta a Žužu.Počkali jsme na naší oblíbené houpačce, dokud nepřiběhly ostatní. Jak jsme čekali, tak si Mamut s Čelem začali říkat blbosti a stopovali to, tak třeba Mamut se ptal "jak se máš" a Čelo odpověděl "dobře" a takhle si to říkaly pořád a pořád dokola.

Ráno jsme se vzbudily a šli za Ontariem, Rudym a Čelem. Ve 9:30 byl nástup, jelikož přijely i vlčata a světlušky a měli závodit, zatím co skauti a skautky dělaly guláš, který mimochodem neskončil vůbec špatně! V 12:57 nám jel autobus, šli jsme se se všemi rozloučit a zamávali jim na shledanou a s úsměvem jsme zvolali "tak zase za rok". Jakmile jsme dorazili do Zlína přijel pro nás Colins se svým minibusem. Nacpali jsme se tam všichni a jeli domů.

Zapsala: Klíště

Vedoucí akce: Zuzka Valášková (Žužina)

Hlídky:

Evča Šustková (Colinska)