Výprava na skalní útvar Mlčáčky
26.1.2008 - celodenní středisková výprava!

Na druhý pokus jsme se na schůzce domluvili, že se vydáme v sobotu 26.1.2008 na výpravu. Sraz byl domluvený na 9 hodin ráno u chaty. Všichni přišli v dobré náladě a plně vybavení pláštěnkami, buřtami a svačinami na celý den. Tentokrát to od rána vypadalo, že nám hezké počasí bude přát. Odchod z chaty proběhl bez problémů, šli jsem nejprve ke studánce Sojsínce, potom směrem přes Starý Světlov a Maleniska ke skále Mlčačka. Jako správní pozlovští dementi jsem se po cestě pořádně zašpinili, ale co se dalo dělat, to jsme prostě my. Na místě u skály, jsme rozdělali oheň a opekli si všechny dobroty, které naše batůžky vydaly. Po vydatné svačině jsem začali hrát hry. Jako první bylo příjímání a vysílání morseovky. Potom nás napadlo, že je zde výborný terén pro hru na schovávanou, dlouho nás to sice nebavilo a tak nám dal Oskar ještě jeden úkol, najít ve skále vyrytou skautskou lilii. Potom jsem se rozdělili na dvě skupinky a každá se vydala jinou stranou k domovu. Sešli jsme se na určeném místě a vymysleli, že by jsem si ještě mohli zahrát šipkovanou /pochod podle skautských značek/, která vedla až ke klubovně pod Větrníkem. Výprava byla zakončená tím, že jsem museli najít pár jedinců kteří šipkovanou připravili. Všem se tato vycházka moc líbila, počasí nám nádherně vyšlo na to že je leden a budeme mít na dnešní den hezké vzpomínky.

účastníci výpravy:

z leva stojící zadní řada: Alča Kolářová, Wilík-Tonka Turzová, Colinska-Eva Šůstková, Cobra-Kája Coufalíková, Kateřina Kolářová
přední řada: Mamut-Tomáš Černý, Marek Coufalík, Žužu-Zuzka Valášková, Lucka Musilová, Bořek-Bára Hájková, Kolda-Honza Kolařík
v předu: Maruška Coufalíková, Renda Makládal, Verunka Šůstková, Čmelda-Eliška Heinzová, Anetka Kročilová, Marcelka Hrubošová, Kikin - Kryštofek Turza, Kompot-Martin Hruboš a schovaný za foťákem - Oskar
Zapsala: Alča Kolářová