Tábor Držková 2007

Jako každý rok se junácký tábor konal na začátku prázdnin v termínu od 2. - 14. 7. 2007 na Držkové nedaleko Zlína.
Tábořiště jsme si pronajali od 4. zlínského střediska. Pár dobrovolníků vyrazilo už v sobotu 1. stavět a v pondělí dorazil zbytek tábora natěšený, jak to vypadá na DRŽKOVÉ :-)

Po rozdělení do družin si každá družina vymyslela svůj název a pokřik. Celkem bylo 5 družin:
FERDÍCI.CZ
RÝŽE
PIDILIDI
SOKOLI
RYCHLÉ BOTY

Celý tábor se točil kolem táborové hry s názvem "ZLATÁ HOREČKA" a kolem držkokopa Franty Držky. Na každém nástupu dostaly družiny část "balady o prdu". Denně byla na programu táborová hra a s ní nějaký zapeklitý úkol - jako např. hledání držkokopeckého nářadí, sušení Frantových trenek, pašování dynamitu, …

Každoročně proběhla oslava patnáctek. Tentokrát jsme se ale nadřeli, protože byli 4 oslavenci: ZUBA, VERČA, LUCKA a COLINSKA. K táboru neodmyslitelně patří naši skvělí kuchaři v čele s ČO-CO partou, která ale letos přijela jen v polovičním obsazení.

Postupně se prostřídali: JI-CO (Jitka a Colins), Karhánkovi a Katka s Markétou. Konal se také slibový oheň, na kterém postupně odříkalo svůj slib 11 členů. Proběhl i den s Červeným křížem, který zpestřil tábor. Během celého tábora se událo i několik tzv. kanadských nocí, např. schování hrnků a Staňových tenisek :-), proběhla i VZPOURA BLONDÝN. Táborová hra skončila rýžováním zlata v okolí tábora. Na konci tábora byl jako vždy závěrečný oheň se scénkami. Celý tábor s námi prožili 3 plši obývající zdejší srub, kteří si na nás na "pozlovské dementy" stěžovali ve své "baladě o plchu".

Tábor se povedl se vším všudy, i když někteří si nemohli dostatečně užít potočních her, protože na to nebylo počasí. Ale přece jenom někdo skončil v potoku :-( .
Tábor skončil, ale každý na něho bude vzpomínat jen v dobrém a všichni se už těšíme na příští rok.

Účastníci držkotábora:
Oskar, Staňa, Falco, Kolda, Žužu, Colins, Verča, Bára, Dandy, Alča, Míša, Lucka, Elis, Katka, Dáša, Peťa, Colinska, Klíště, Willík, Anetka, Zuba, Mamut, Kuba, Salám, Marek, Kompot, Laco, Jirka, Michal, Renda, Radek, Vilda, Colinčátko

Junák Pozlovice - Email: junakpozlovice@seznam.cz - 2007