100 let skautingu - úsvit nového věku

Jelikož bylo 1. 8. 2007 výročí skautingu, vydalo se pár skautů na Komonec, aby přivítali úsvit druhého století. V úterý 31.7.2007 jsme měli ve 13:00 sraz u Colinsů. Sešlo se nás tam pět: Bára, Klíště, Katka, Alča a Žužu. Od Colinsů jsme šli na fontánu, od ní jsme jeli do Lípy. Cesta z Lípy na Komonec trvala čtyři hodiny, ale dvě hodiny z toho jsme proseděli. Celkem jsme měli osm zastávek, takže to vycházelo jedna zastávka = jeden kilometr. Cestou jsme rozebrali všechno možné. Žužu nám taky řekla, že jěště přijde Mamut, Zuba a s nima nějaké překvapení. Když řekla překvapení hned jsme začali vyzvídat, ale stejně jsme se nic nedozvěděli. Také jsme se dozvěděli, že Kolda chce přijet na kole a potom jet v noci domů.

Když jsme se konečně dostali na Komonec zjistili jsme, že kousek pod Komoncem je bouda, ve které se dá přespat. Rozložily jsme si věci a začali jíst. Po chvíli dojel Kolda na kole a hned za ním přišli Zuba a Mamut, ale bez překvapení, protože Staňa (překvapení) nemohl dojít kvůli velké hromadě práce. Žužu nám rozdala papírky s větami, které jsme se měli naučit do večera. Mezitím Žužu a Katka vytvořily posvátný kruh.

Večer po západu slunce jsme se všichni sešli. Dostali jsme svíčky a "Temnota" mohla začít. Každý řekl svou větu a sfoukl svíčku. Potom jsme přemýšleli o tom jak by svět vypadal kdyby byl temný. Předtím než jsme se uložili ke spánku jsme svedli boj o místo na lavičce. Nakonec to dopadlo tak, že všechny holky spaly na lavičkách kromě Klíštěte, která si lehla na stůl a kluci na zem. Naposled jsme se rozloučily s Koldou, protože jsme si mysleli, že sjezd na kole z Komonce po tmě je sebevražda! Kecali jsme asi do jedné hodiny.

Ráno v pět hodin nás probudilo několik budíků, ale pokaždé v jiném podání. Museli jsme hned vstávat abychom si nacvičili zapalování svíček "světlo", v 5:29 při východu slunce jsme řekli věty, při kterých každý obnovil svůj slib, a jelikož z místa, kde jsme stáli, jsme neviděli východ slunce, přesunuli jsme se rychlým krokem na Komonec. Na Komonci jsme se chvilku dívali na východ slunce. V osm hodin Alča řekla slib a my vytvořily kruh bratrství. Potom jsme se vydali domů. Cestou jsme měli asi dvě přestávky, ale šli jsme docela rychle a tak jsme už v deset hodin byli ve vsi. Po cestě jsme měli asi dvě půlhodinové občerstvovací zastávky. Jedna byla u Kolářů a druhá u našeho milovaného Staňi, u kterého jsme si pokecali a vydali se domů za maminkami.

zapsala Bára

Junák Pozlovice - Email: junakpozlovice@seznam.cz - 2007