100. VÝROČÍ skautingu

8.9.2007

Zlínské oslavy 100. výročí založení Skautingu ve světě proběhly v sobotu 8. září 2007 v parku Komenského, u knihovny Fr. Bartoše. Místní skauti připravili pro skautskou i neskautskou veřejnost každého věku bohatý program. Od 10,00 hodin byl k vidění skautský tábor s několika podsadovými stany, vázanou bránou a velkým vojenským hangárem. Nechyběli ani zařízené indiánské týpí nebo středověký stan.
Všichni návštěvníci si mohli vyzkoušet střelbu z luku, indiánský souboj u kůlu, nízké a vysoké lanové překážky. Pro soutěživé typy bylo připraveno mnoho týmových her a soutěží. Ti zručnější si mohli navléct slušivý náramek z korálků, jednoduchým "savováním" vytvořit svůj upomínkový šátek nebo zkusit tzv. bodyart - malování tělem.
Zapsala: Žužu